O spolku

Kdo jsme?

Občané Oldřichova v Hájích a okolí.

Proč se sdružujeme?

Prvním impulsem ke vzniku sdružení bylo jednání o novém územním plánu Oldřichova v Hájích na jaře 2013. (V dubnu 2016 se z občanského sdružení stal zapsaný spolek.) Chtěli jsme vznášet připomínky a být účastníkem řízení o územním plánu, proto jsme založili občanské sdružení.

Současně mnoho členů spolku spojuje i touha žít vesele, spolu a pro sebe v Oldřichově. Během roku pořádají výroční trhy, společná zpívání, setkání, koncerty, bály, výlety, dílny a mnohé další. Tyto aktivity nyní mohou být zastřešeny naším spolkem jako právnickou osobou, což nabízí organizátorům určitou ochranu.

O co nám jde?

Naším cílem je další rozvoj Oldřichova v Hájích. Chceme se aktivně účastnit všeho, co se týká budoucnosti naší obce - jednání o územním řízení, plánování dalších staveb a činností v obci a podobně. Nestojíme proti vedení obce a nechceme být opozicí vůči zastupitelstvu. Rádi budeme partnerem pro vedení obce, jen si přejeme, aby náš hlas a názor byl slyšet.

Mohu se přidat?

Ano. Spolek je otevřený všem, kteří souhlasí s jeho cíli a získají doporučení tří členů.

Musím být členem?

Ne - pokud se chci účastnit i podílet na akcích, které sdružení pořádá, či jim napomáhá.

Ano, jestliže již pořádáte nebo chcete pořádat nějakou aktivitu v Oldřichově a chcete využít ochrany právnické osoby spolku.

Rada sdružení

Jiří Svatuška (předseda)

Zuzana Uhrinová (místopředsedkyně)

Jiří Antl (místopředseda)