Rok 2013

Beseda s Mgr. Ladislavem Ulrychem 25. 5. 2013

Autor první české kroniky Oldřichova v Hájích oslavil své 80. narozeniny i s občany Oldřichova. V restauraci Beseda se setkal se svými bývalými žáky a nejen s nimi. Zavzpomínal na časy, kdy žil v Oldřichově a učil na zdejší škole. Příjemné povídání se točilo také kolem první české kroniky Oldřichova v Hájích, kterou pan Ulrych v průběhu večera zájemcům podepisoval. Pan Ulrych dostal od oldřichovských hasičů krásný dárek: vyhlídkový let nad Libercem. Letadla jsou jeho celoživotní láskou.

Animační kroužek - jaro 2013

V srpnu 2012 vznikl na letním táboře na chatě Hubertka v Jizerských horách kroužek animace pro oldřichovské děti. Vedení kroužku pro děti od 8 let se ujala Jiřina Vávrová, členka našeho sdružení. Malí animátoři se zabývali ploškovou animací a ztvárnili pohádkovou písničku "Čert ví proč" v podání Zuzany Navarové. V únoru a březnu 2013 pracovali na obrazovém doprovodu k vystoupení ochotnického divadelního sboru FILIPILY "Lakomá Barka". Svou práci představili na velikonočních trzích. Před koncem školního roku děti vytvářely loutky pro první loutkový animovaný filmeček. Fotografie zachycují přípravy konstrukcí pro loutky a animace pro Lakomou Barku.

Klubík pro nejmenší (jaro 2013)

Klubík pro nejmenší Oldřichováky a jejich rodiče působí pod vedením Jiřiny Vávrové v Oldřichově již od června 2012. Pan starosta vyšel Klubíku vstříc a připravil pro setkávání dětí i rodičů místnost v přízemí obecního úřadu. Setkání probíhají jednou za měsíc, náplní jsou výlety, hry venku i uvnitř, krmení zvířátek, pozorování přírody nebo nejrůznější tvoření.


Bleší trh, 15. 6. 2013

Bleší trh se konal na louce u obecního úřadu. Počasí nám přálo. Dostavila se spousta nakupujících i těch, kteří se chtěli zbavit nepotřebných věcí. Co se neprodalo, to prodejci věnovali na charitu Vratislavické farnosti pro potřebné.


Dobrodružná výprava na Skalní hrad, 15. 7. 2013

Děti z oldřichovského Klubíku a jejich rodiče, prarodiče i přátelé uspořádali dobrodružnou výpravu na Skalní hrad. Sešli jsme se v hojném počtu u obecního úřadu a vydali se po stopách Jirky Koska, Adélky a Vojty, kteří nám značili cestu a nechávali nám zprávy a úkoly. Cestou jsme navíc hledali choroše, houby, zaječní bobky, kapradiny, vydatně svačili a povídali si. Čistili jsme les od odpadků a stali se tak "ochránci lesa". Na Skalním hradě jsme našli poklad a vylezli na vyhlídku. Všem zúčastněným děkujeme za krásný výlet.


Volejbal v létě 2013

Od začátku července hrajeme každý čtvrtek od 18 hodin volejbal na hřišti u obecního úřadu.

Tábor na Hubertce 2013

Třetí srpnový týden již tradičně vyrážíme s dětmi na chalupu Hubertka v Jizerských horách. Tento rok byl výjimečný v tom, že jsme na Hubertce měli soustředění animačního kroužku, který začal v Oldřichově pracovat v září 2012 pod vedením Jiřiny Vávrové. Naše úsilí, které jsme vložili do výroby loutek, se zúročilo v našem prvním loutkovém animovaném filmu, který má pracovní název "Městečko v lese".

Jóga

Od září 2013 každý čtvrtek v sále restaurace Beseda probíhá cvičení jógy pod vedením Lenky Koskové Třískové.


I barvy hovoří

V sobotu 9.listopadu se oldřichovské děti pustily do netradičního malování pod vedením Jany Pospíšilové. Pomocí bulbifuků, štětců, provázků a nastříhaných ručníků vytvořily obraz Oldřichova zalitého vodou. Papírové kouličky namočené ve žluté barvě přinesly paprsky slunce po velikém dešti. Nakonec děti nalepily obrázky domů, kde bydlí a vzniklo dílo obrovských rozměrů, které bylo zavěšeno na sále v restauraci Beseda. Akční malování bylo jednou z doprovodných akcí k Besedění.

Drakiáda 27. 10. 2013

V neděli 27. října jsme se sešli na kopci "u lípy" Na Pilách, abychom pouštěli draky. Počasí nám přálo, draci krásně lítali, účast byla hojná. Děti se vydováděly na balících sena a objevilo se i pár vlastnoručně doma vyrobených draků. Drakiáda proběhla jako jedna z doprovodných akcí k "Besedění".

Besedění 15. a 16. 11. 2013

Největší akce roku 2013, veřejné diskusní forum o budoucnosti obce, je zde zmíněno jen pro pořádek a v plném rozsahu je mu věnována samostatná stránka.

Vánoční trhy 23. 11. 2013

Tradiční vánoční trhy, které letos zaštítilo naše sdružení, proběhly 23.listopadu 2013 od 14 hodin. Prodávaly se vlastnoruční výrobky. Návštěvníci měli možnost shlédnout premiéru loutkového filmečku od dětí z kroužku animace stejně jako výstavu loutek z filmu. Se svým představením vystoupily jako každý rok břišní tanečnice ze Studia Alymirka z Mníšku u Liberce. Bohužel v polovině produkce vypadl elektrický proud a sál ztemněl. Naštěstí pomohla elektrocentrála od hasičů. S improvizovaným osvětlením tanečnice dotancovaly a zhruba po hodinovém výpadku byla dodávka elektřiny obnovena.

Živý Betlém a společné zpívání koled

V neděli 15.prosince 2013 jsme se v podvečer sešli u Obecního úřadu v Oldřichově v Hájích abychom si společně poklábosili u svařáku, popřáli si krásné svátky a hlavně si společně zazpívali vánoční koledy. Počasí nám tento rok přálo, ani jsme moc nevymrzli. Děkujeme všem, kteří se podíleli na Živém Betlému: na kytaru hráli David Vaniš a Jana Böhmová, na flétnu Jana Pospíšilová. V roli Marie se představila Věrka Strouhalová, Josefa si zahrál Radim Šarapatka, Irena Dolanská a Jana Pospíšilová ztvárnily anděly, tři krále si zahráli Jirka Kosek, Petr Vávra a Danča Andělová, za velblouda se převlékly Jiřina Vávrová a Zuzka Uhrinová, role pastušků se zhostily děti: Prokop Uhrin, Vojta a Ondra Vávrovi a Dodo Uhrin, který také zahrál na hrábě. Za občerstvení děkujeme oldřichovským hasičům.