Rok 2023

Nový rok jsme jako již tradičně zahájili akcí Rozběháme Oldřichov. Tentokrát klasická trasa - Huškovic okruh. 

Bojovku Děti z Bullerbynu jsme i přes nepřízeň počasí zvládli, děti si vedly skvěle  v knihovně došlo na deskovky a povídání o Heleně Zmatlíkové. Nocovníci si před spaním ještě zahráli pár her a ráno po snídani jsme se rozprchli do svých domovů. Někteří pokračovali úklidem obce.  

Zúčastnili jsme se i tradičního úklidu obce. Ukliďme Oldřichov 2023

Dobrovolníci prošli cyklostezku, hlavní silnici, centrum, Pily, Máslak, Jižní město a Jeřici a nasbírali neuvěřitelných 380 kg odpadků!

Zuzka rozeběhla Semínkovnu a uspořádala k ní besedu v knihovně.

Semínkovna má své facebookové stránky, kde se vesele směňuje sadba, semínka a přebytky ze zahrad. https://www.facebook.com/groups/621964279878976

Bláža v polovině května pozvala na besedu ornitologa Martina Pudila. Teď už například víme, kde všude je schopen zahnízdit konipas horský, proč je lepší mít v Jizerkách promazané kolo, koho je možné pozorovat na Šolcáku, proč nechodit v Jizerkách mimo značené cesty a mnoho dalšího. 

Začátkem května jsme společně s dalšími dobrovolníky vypleli a vyštěrkovali záhony na návsi, je to radost pohledět. 

Koncem dubna Jana s Petrem připravili trojboj (kolo, běh a azimuťák) Oldřichovská osmička.  

Radim, Petr, Martin a Davídě začátkem července obnovili zanedbanou studánku na Filipce. 

Začátkem července Radim s dalšími dobrovolníky uspořádali Nohejbalový turnaj.

1.9  jsme prožili krásné 4 hodiny na Cestafestu a procestovali kus světa. Šli jsme pěšky, jeli na motorce a pluli na paddleboardu s Romanem Grebeníčkem, Monikou Klemšovou a Janou Pospíšilovou. Děkujeme za podporu firmě Uniza s.r.o.(Marek Bím) a Kerda sport (Jaroslav Kerda). O občerstvení se skvěle postaral František Dřevínek. 

9. ročník Oldfestu se vydařil. Moc jsme se nasmáli s klukama ze SLAM POETRY, zatančili si s kapelami Cold Cold Nights, We2, Imaginárium, Doladíme! a Jinotaj. Vychutnávali jsme si dobroty z pece od Moven s.r.o, pivčo od Františka Dřevínka a burgery u Muňáňo. Nic by nebylo, kdyby nedorazil náš věrný a nejlepší zvukař Jakub Hlobil. Děkujeme firmě Autoplachty Ryška s.r.o., Frostex, Pila Facek s.r.o, Střevlíku a JF za podporu. 

Volejbalový turnaj se opět vydařil, zlato si tentokrát odvezl tým z Raspenavy (gratulujeme "Opozdilci"!), oldřichovští borci postavili 5 týmů, nejúspěšnější byl namíchaný tým oldřichovsko-turnovský "Vodníci", který získal stříbrnou pozici a tým "chemiků" Natrium Stroncium Astat, který skončil třetí. Děkujeme všem za účast, Františkovi Dřevínkovi za občerstvení a všem, kdo se podíleli na organizaci Za rok touhle dobou si dáme repete  

Strašidla moc potěšila veliká účast i odvaha příchozích. Někteří malí účastníci měli opravdu pro strach uděláno a trasu si proběhli třikrát a pokaždé hlásili, že se vůůůůůbec nebáli. Ti nejodvážnější šli úplně potmě. Trasa tentokrát vedla kolem Písáku, který osvětlovala světýlka svíček a lampionů.  

Tradiční předvánoční maratón: Mikulášská, vánoční trhy, rozsvěcení vánočního stromu, betlém nad Betlémem a výstava betlémů.

Oslavili jsme 10. výročí vzniku spolku, pozvali jsme kapelu Střídmí Klusáci v kulisách višní a bylo to super!