Rok 2014

Sobotní odpoledne v Sokolovně

Zima bez sněhu a děti je potřeba nějak zabavit? Z iniciativy Lenky Koskové a ve spolupráci s TJ Sokol Oldřichov v Hájích vznikl nápad využít tělocvičnu pro rodiče s dětmi v sobotu odpoledne. Zařádit si, zaskákat na trampolíně, zahrát si fotbálek nebo hopsat přes švihadlo. Příjemné odpoledne s kamarády v pohybu, i když je venku ošklivo.

Kroužek animace

Kroužek animace pro oldřichovské děti pokračuje i v tomto roce pod vedením Jiřiny Vávrové. V lednu jsme dokončovali malování na sklo se zimní a jarní tématikou a v únoru jsme začali s pískovou animací. Na animačním stolku máme nasypaný velmi jemný písek, do kterého kreslíme.

Kavkazské arabesky

27.2.2014 se konalo v Besedě divadelní představení souboru Teď, nádech a leť, "představení obrazů a příběhů, které jsme potkali na cestách Gruzií. O životech a osudech utkaných z beznaděje a vůle, rozkladu a viny, hrdosti a skepse, velebnosti a směšnosti, které již nejsou gruzinské, ale naše - lidské." Scénář, texty, scénografie a hrají v mnoha postavách a rolích Karolína Plachá a David Zelinka.

Kroužky DDM Větrník v Oldřichově

Na podzimním Besedění oldřichovští rodiče hlasitě volali po kroužcích pro děti, které by byly přímo v Oldřichově. Proto Jiřina Vávrová a Jitka Svatušková oslovily paní Janu Pavlíkovou, ředitelku libereckého DDM Větrník, a ta po vzájemné dohodě, o jaké kroužky je mezi oldřichovskými rodiči největší zájem, nabídla kroužky výtvarného tvoření + keramiky, moderního tance a turistiky. Zájem předčil očekávání a kroužky se po počátečních zmatcích v organizaci konečně 5. března 2014 rozjely. Výtvarné tvoření a turisťák jsou v budově ubytovny DDM Větrník, na moderní tance zapůjčila obec sál Besedy.

Výtvarný kroužek vede paní Jana Deduchová, keramiku paní Irena Dolanská, turisťák pan Roman Kašpar a moderní tance slečna Lenka Trousílková.

Sport bál

22. března se na sále Besedy konal druhý ročník oldřichovského Sportbálu. Organizátoři Radim Šarapatka a David Pospíšil vsadili opět na kvalitní muziku: zahrál Jazz H Factor (účastníci tanečních kurzů mohli si mohli zatančit foxtrot i walz) a Pakáš. Večer zpestřila tradiční zatloukaná, krasobruslení dvojic a lety na lyžích.

Foto účastníci plesu

Malování Besedy

30. března začalo velké malování sálu v Besedě. Z grantu, který občanské sdružení Živo v Hájích získalo od Nadace Via, byl pořízen materiál na vymalování sálu a za týden, za celkových 177 odpracovaných hodin sál Besedy pořádně prokoukl.

Obalovat, vyklízet, škrábat, sádrovat, štukovat, brousit, malovat, uklízet přišli:

Radim Šarapatka, Milan Zapadlo, Věrka Kafková, Irena Dolanská, p. Fronc, Eva Srbová, Liana Budajová, Hanka Myslivcová, Matouš, Tadeáš a Benjamin Baldovi, Lucka Baldová, Ondra a Vojta Vávrovi, Jířa Vávrová, Petr Vávra, Jirka Svatuška, Jitka Svatušková, Danča Andělová, Marek Bím, Monika Bímová, Eliáš a Bonifác Bímovi, Kuba Strouhal, Kuba a Kryštof Uhrinovi, Dodo Uhrin, Zuzka Uhrinová, Lenka Kosková, Martin Kočí, Šárka Kočí, Jarmila Savická, David Savický, Blažena Hušková, Jirka Hušek, Ája Hušková, Michal Hušek, Věra Landsmannová, Pavla Bičíková, Danča Šantroch Chynoranská, Kýža, Honza Moravec, David Pospíšil, Ivo Raisr, Mirek Kerda, Lenka Šťastná a zaměstnanci OÚ Oldřichov v Hájích.

Všem děkujeme!

fotogalerie z malování Besedy k nahlédnutí zde: http://scully01.rajce.idnes.cz/malovani_Besedy_duben_2014/

Veřejné projednání návrhu změny územního plánu obce

proběhlo 9. dubna 2014. Přítomným byly představeny změny v územním plánu obce a v diskusi zhotovitelé návrhu odpovídali na dotazy. Zároveň si převzali námitky a připomínky, které vznesli k návrhu změny ÚP občané Oldřichova.

Oldřichovské velikonoční trhy

Tradiční oldřichovské velikonoční trhy se konaly 12. dubna na sále čerstvě vymalované Besedy. Ke shlédnutí bylo vystoupení tanečního studia Alymirka a práce dětí z animačního kroužku.

Oldřichovské děti vytvořily záhonek u obecního úřadu

Na konci dubna se malí zahradníčci z oldřichovského Klubíku sešli u obecního úřadu a společně s rodiči vytvořili z donesených rostlinek záhon u pomníku. Děkujeme za pomoc pracovníkům OÚ Oldřichov v Hájích, kteří dětem záhonem připravili.

Bleší trhy

Další ročník Bleších trhů v Oldřichově proběhl 7.června 2014 v dopoledních hodinách. Počasí nám přálo a tak se na louce před úřadem objevilo několik improvizovaných stánků, kde se příchozí mohli "prohrábnout" vším možným.

Stavba terásky k Besedě

Ze zbývajích peněz z grantu, který Živo v Hájích získalo od Nadace Via, jsme stavěli v průběhu června terásku před Besedu. Jak stavba probíhala?

Podívejte se na fotografie http://scully01.rajce.idnes.cz/terasa_Beseda_cerven_2014/ foto Vladimír Balda, Petr Vávra a Jarmila Hušková

Tradiční turnaj v nohejbale

se konal 5.července 2014 na fotbalovém hřišti. Organizace se chopil Tamango a Radim Šarapatka. Reportáž z turnaje odvysílala televize Prima ve zpravodajství. http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima/zpravy-ftv-prima-672014

foto: Radim Šarapatka

Volejbal

Přes léto opět hrajeme volejbal u obecního úřadu. Scházíme se v úterý v 19 hodin na hřišti a trénujeme na závěrečný srpnový turnaj.

Dobrodružná výprava Klubíku na Ovčín

Dobrodružná výprava oldřichovských dětí, rodičů, prarodičů a přátel Klubíku se konala 16.-17. července 2014. Tentokrát jsme vyrazili na Ovčín a přespali jsme v jurtě. Cestou na Ovčín jsme řešili úkoly, které nám zanechali oldřichovští lesní skřítci. Večer nás čekaly hry, opékání buřtů, hraní na kytaru a noční stezka odvahy. V jurtě se krásně spalo, počasí nám přálo, takže výprava byla povedená. Děkujeme všem majitelům jurty, kteří nám přespání umožnili.

Teráska je hotová

Terásku před restaurací Beseda dokončilo Živo v Hájích z.s koncem srpna. Teráska je ze tří modulů a slouží nejen návštěvníkům restaurace Beseda, kdokoli se může posadit, posvačit a odpočinout si.

Fotoreportáž ze stavby zde http://scully01.rajce.idnes.cz/terasa_Beseda_cerven_2014

Turnaj ve volejbale

Tradiční volejbalový turnaj, tentokrát s podtitulem "pralesní liga", se konal na hřišti u obecního úřadu v Oldřichově 30. srpna 2014. Čtyři družstva spolu změřila síly. Vyhrálo družstvo Pavla Marxe.

Neckyáda 2014

6. září se konal první ročník oldřichovské neckyády. Počasí bylo vysloveně letní a tak si účastníci užili soutěže na souši (štafeta v praní námořnického prádla v neckách na valše, skládání papírových parníčků na čas, převážení vlka,kozy a zelí, hod záchranným kruhem na cíl, lovení zlatých rybek) i na vodě. Úkolem bylo zdolat Písečák na libovolném plavidle, nesměla to však být loď. Klasické necky se ukázaly jako výborné plavidlo. O občerstvení se postarali Milan Zapadlo a Hanka Myslivcová.

Drakiáda 2014

Naštěstí se nenaplnila nepříznivá předpověď počasí a tak drakiáda proběhla za krásného počasí 18.října 2014 v odpoledních hodinách Na Pilách u lípy. Draci parádně lítali a objevilo se i několik doma vyrobených draků.

Na fotografie se můžete podívat zde: http://scully01.rajce.idnes.cz/drakiada_2014/

Podzimní blešák

zorganizovala Jarmila Hušková a Monika Petruchová a proběhl 19.10.2014 na sále v Besedě.

Oldřichovské vánoční trhy

Tato tradiční akce proběhla 6. prosince 2014 odpoledne. Tentokrát jsme kromě tanečního studia Alymirka měli možnost shlédnout i vystoupení dětí ze ZŠ Mníšek pod vedením paní učitelky Jany Pospíšilové. Děti krásně zazpívaly, sousedé se sešli a popovídali si, nakoupili a poseděli v kavárničce.

Dopravní Silvestr

Hudební akce, která upozorňovala na změnu jízdních řádů. Vystoupily kapely Tudor a Hliňák, Papillon a Tep sklepa. Čepovalo se frýdlantské pivo Albrecht a sál byl vyzdoben různými nádražáckými dekoracemi.

Zpívání koled a Živý Betlém

V neděli 14.12.2014 jsme se sešli u Obecního úřadu v Oldřichově v Hájích abychom společně zazpívali koledy, popili něco svařáku a popřáli si krásné svátky. Počasí bylo nepříznivé, hustě pršelo, tak snad příští rok bude lepší.Občerstvení zajistil SDH Oldřichov v Hájích.