Rok 2022

Nový rok jsme začali opět akcí "Rozběháme Oldřichov". Jana s Bárou připravily novou trasu. Účast byla skvělá, dokonce mezinárodní.
Blešák se uskutečnil, propojili jsme ho s materiální pomocí pro ukrajinské uprchlíky ubytované v naší obci.

Stavba ohniště je úspěšně za námi!

Jakub a jeho pán

V sobotu 19. března přijelo na Zuzčino pozvání do Oldřichova Podbrdské národní divadlo z Dobříše a na sále Besedy představilo hru Milana Kundery Jakub a jeho pán v režii Martina Zajíčka. V minulých letech jsme měli možnost v podání tohoto divadla shlédnout komedii Lakomec a situační autorskou hru Nahoru Dolu.

Ukliďme Oldřichov

Letos si akci vzala pod svá křídla Jana s Jířou.

I přes nepřízeň počasí a teplotám kolem -5, jsme se sešli v pěkném počtu cca 25 ti dobrovolníků.

Z toho se tři odvážlivci pustili do čištění koryta řeky Jeřice. Vyčistili cca 3 km a šli se domů ohřát.

Ostatní dobrovolníci prošli pangejty kolem hlavní komunikace a souběžné cyklostezky. Pár jedinců prošlo okolní remízky a místní komunikace. Průběžně probíhal svoz naplněných pytlů do místního sběrného dvora. Letos jsme neměli vozík, tak jsme vše odvozili v osobním autě. Velkoobjemový odpad - železo, koberce apod. byl v pondělí odvezen zaměstnanci obecního úřadu.

Akce byla ukončena kolem 13:00. Plánované opékání buřtů na novém veřejném ohništi přesouváme na příští rok a doufáme v teplejší dny.

Celkem se nasbíralo 270 kg odpadu + cca 10 kg nezváženého.

Převážně plechovky, pet lahve, kapesníčky, igelitové sáčky, pytle, obaly od sušenek a kov.

Noc s Andersenem a bojovka Záhada hlavolamu se moc vydařila! Třicet dětí se proplížilo do Stínadel, aby pátralo po stopách tajemného ježka v kleci a odhalilo příběh Jana Tleskače. Vontové jim pomáhali a také dávali záludné otázky. Děti tajně vyslechly, o čem si povídá Vontská rada. Našly létající kolo i tajnou chodbu. V knihovně si poslechly vyprávění našeho pana knihovníka Josefa Bulíře, dostaly perníčky od paní Sáblíkové a hlavolam ježka v kleci. Kdo chtěl, přenocoval na sále Besedy. Díky všem, kdo se na akci podílel!!!

V květnu se zase začalo pracovat na hrobce, Pavel s Ondrou a Dudkem makali na omítkách kolem oken

  1. 6. jsme pozvali děti na Sladký les a otevření dětské části knihovny: akce se vydařila, les děti "vylovily" během několika minut, do knihovny jsme se sotva vešli, hezky jsme si zahráli deskovky

Práce na hrobce na jaře pokračovaly. Ozdobné římsy jsou hotové a příprava na nové omítky uvnitř hrobky, tentokrát sanační, je hotová nahrubo.

Na hrobce jsme pokračovali i přes léto: máme uvnitř nové sanační omítky, které by měly vydržet. Na dalších fotkách porada s restaurátorkou Vanesou Trostovou, co s "cimbuřím".