Rok 2020

Rozběháme Oldřichov

Chodci letos výrazně převažovali nad běžci a tak jsme se prvního ledna spíše prošli než proběhli. Absolvovali jsme "Huškovic okruh", každý pěkně svým tempem. Užili si nezvykle teplého počasí a popřáli si vše nejlepší do nového roku. Běžce vedla Martina Kořínková, chodce Jiřina Vávrová.


Předposlední únorový den jsme sundali s restaurátorkou Vanesou Trostovou náhrobní desky v hrobce a uložili je. Může začít příprava na omítky.

Korona karanténa změnila i naše spolkové plány, brigády se posunuly na květen a červen. Ale nezaháleli jsme. Ryškovi zrealizovali dlouho zamýšlené lavičky "typ les" a umístili je v intravilánu obce.
První tři týdny korona karantény jsme šili (a to i naši muži) roušky pro KN Liberec a místní občany a organizovali dobrovolníky.

Akce "Ukliďme Oldřichov" letos proběhla poněkud netradičně - sbírali jsme odpadky individuálně na vycházkách po obci a okolí.

Jana vytvořila krásné Poutní zastavení.

Prámoš pracoval na mříži na hrobku.

23. května proběhla první brigáda - otloukali jsme omítky, škrábali spáry, čistili celou hrobku pomocí wapky. Podařilo se nám hrobku připravit na omítky vnitřní i vnější i vnitřní.