Co je nového

Máme tři videa na youtube z další fáze oprav hrobky: https://www.youtube.com/…lc0 a https://youtu.be/…gik a https://www.youtube.com/watch?v=vhFznKbAK-Y

Sbírku na darujme.cz jsme úspěšně dokončili. Vybrali jsme 26 900,- Kč! Děkujeme za Vaši podporu. Děkujeme také Nadaci VIA, která nás podpořila částkou 20 000,- Kč.

Co se chystá?

Na podzim dokončíme druhou fázi opravy hrobky.

Akce jsou bohužel kvůli koronaviru zrušeny!

Mikulášská proběhne, ale jinak: 5. 12. u oldřichovského Betléma bude Mikuláš rozdávat perníčky, individuálně si udělejte s dětmi procházku a zastavte se pro sladkou odměnu. Mikuláš bude rozdávat perníčky od 14 do 17 hodin.

Prvního ledna se sejdeme v 10 hodin u Besedy a ROZBĚHÁME OLDŘICHOV!

Klidné vánoční svátky a šťastný rok 2021!

Prámoš s Dudkem nainstalovali mříž do hrobky.

V říjnu jsme pomáhali Pavlu Kněbortovi na jeho pozemku osázet místo, kde bude umístěn pomník.

23. května proběhla první brigáda - otloukali jsme omítky, škrábali spáry, čistili celou hrobku pomocí wapky. Podařilo se nám hrobku připravit na omítky vnější i vnitřní. V červnu a v průběhu léta jsme pracovali na vnějších a vnitřních omítkách. V tuto chvíli je hrobka vevnitř i vyštukovaná. Čekají nás dodělávky kolem dveří a oken.


Petr, Kuba, Olivie a Martin pracují na cvičné horolezecké stěně za kotelnou. V tuto chvíli je již celá stěna očištěna od náletových dřevin, mechů a nečistot a jsou osazeny jistící prvky na deseti lezeckých cestách. Slavnostní otevření je plánováno na jaře. Stěna by měla sloužit zejména pro cvičné a rekreační lezení, zároveň by mohla být využita jako atrakce pro dětské akce. Dále bude k dispozici SDH Oldřichov v Hájích, jako výcvikový polygon.

Oldřichovský festival se i letos vydařil. Jana napsala krátké ohlédnutí: "Nebudu lhát, když napíši, že i letos jsem si oddychla po uklizení festivalového prostoru a zavření dveří obecního úřadu. Přípravy byly veliké, vše proběhlo skvěle, dorazily a odehrály všechny kapely a i počasí nezklamalo. Tradiční déšť, který neodradil tanečníky, se stal součástí první zářiové soboty. Velice mne těší, že se nám daří udržet festival v nekomerčním pojetí. Všem hudebníkům se zde líbilo a zpětně poděkovali za fajn příležitost si zahrát. Samozřejmě, že nebýt dobrého zvukaře Jakuba Hlobila, vše by mohlo být jinak. Chci poděkovat panu starostovi a obecnímu úřadu za spolupráci a finanční podporu, Petru Martínkovi, Tomášovi Podlipnému a dále sdružení Živo v Hájích, které zaštítilo sportovní předakci. Veliké poděkování patří Nadaci Via, která poskytla finanční prostředky, díky kterým jsme mohli pořídit odměny a poděkovat všem, kteří se aktivně zapojili do pomoci během jarní karantény. Kdo jste nemohl přijít, děkuji ještě jednou i touto cestou. Akci podpořili i stánkaři Marcela Růžičková a spol., firma Moven, Fofr kafe. Plakáty i letos navrhl Eda Bílkovský a tiskl Michal Ryška. Polovina letošního dobrovolného výtěžku poslouží na vznik cvičné horolezecké stěny. Petr Vávra se již s dalšími nadšenci vrhl do čištění skalního prostoru za kotelnou. Druhá polovina se opět využije pro další festivalový ročník, který vychází na 4.9.2021. Děkuji všem příznivcům i vám, kteří jste i letos přišli a užili si místní hudební atmosféru."