Úvodní stránka

Co je nového

Už od prvního ledna nového roku jsme aktivní:))

1. ledna jsme se připojili k celorepublikové akci "Rozběháme Česko". Jana Pospíšilová nás zase vytáhla na cca pětikilometrovou trasu.

25. ledna jsme připravili pro děti i dospělé noční závod Oldatlon na nových běžeckých stopách u hřbitova.

Druhý den se konal karneval na sjezdovce.

Nočního závodu se zúčastnili závodníci s čelovkami, neplánovaně vznikly tři kategorie: mladší děti, starší děti a dospělí. Oldatlon měl dvě kola. Za bouřlivého povzbuzování vyráželi běžci jednotlivě do první fáze, při které hledali deset různých zvířat. Tato zvířata si museli zapamatovat a na první kontrole nadiktovat v pořadí, v jakém je viděli. Tím se jim otevřelo druhé kolo, které je navedlo k závěrečné střelbě na lučištnické terče. Pokud se netrefili, museli absolvovat trestné kolečko v podobě otočky o 360°.Občerstvení na své náklady zajistil Jiří Komberec. Velice děkujeme a vážíme si toho.Akci organizačně zajistilo Živo v Hájích.Lyžařský vlek se rozjel v půli ledna díky nadšencům, kteří se pravidelně střídali v obsluze jeho provozu.Lyžovalo se nepřetržitě každý víkend, včetně večerního lyžování, a nejen děti si tuto možnost užily.Léty prověřený a sehraný team připravil i letos pestré soutěže pro děti (průjezd lesem, slalom, podjíždění branek, běh kolem kodiaka, psí spřežení, tanec ve sněhu a běh do svahu). Po splnění všech úkolů si mohli účastníci vyzvednout sladkou odměnu a užívat si dále lyžování. Dospěláci si přišli též na své při zakousnutí do klobásek od místních řezníků a popíjením teplého svařáku. Celá akce byla zahájena slavnostním sjezdem všech masek společně s Krakonošem.

9. února proběhl tradiční Sportbál, tentokrát ve znamení plážových sportů.

Co se chystá

  • Řešíme další financování opravy hrobky - v tuto chvíli je stavba zachráněna, ale je potřeba opravit omítky, zpevnit štít, zrestaurovat vnitřek hrobky, zabezpečit okna a hlavní vchod. V průběhu roku se budeme zabývat dalším financováním a sháněním grantu.
  • Začátkem března se budeme podílet na organizaci Blešáku a Radim zařídil další divadlo v Besedě.
  • V dubnu chystáme úklidovou akci "Ukliďme svět, ukliďme Oldřichov".
  • Na jaře hodláme uspořádat volejbalový turnaj.