O sdružení

Kdo jsme?

Občané Oldřichova v Hájích a okolí. 

Proč se sdružujeme?

Prvním impulsem ke vzniku sdružení bylo jednání o novém územním plánu Oldřichova v Hájích na jaře 2013. Chtěli jsme vznášet připomínky a být účastníkem řízení o územním plánu, proto jsme založili občanské sdružení.
Současně mnoho členů sdružení spojuje i touha žít vesele, spolu a pro sebe v Oldřichově. Během roku pořádají výroční trhy, společná zpívání, setkání, koncerty, bály, výlety, dílny a mnohé další. Tyto aktivity nyní mohou být zastřešeny naším sdružením jako právnickou osobou, což nabízí organizátorům určitou ochranu. 

O co nám jde?

Naším cílem je další rozvoj Oldřichova v Hájích. Chceme se aktivně účastnit všeho, co se týká budoucnosti naší obce - jednání o územním řízení, plánování dalších staveb a činností v obci a podobně. Nestojíme proti vedení obce a nechceme být opozicí vůči zastupitelstvu. Rádi budeme partnerem pro vedení obce, jen si přejeme, aby náš hlas a názor byl slyšet. 

Mohu se přidat?

Ano. Sdružení je otevřené všem, kteří souhlasí s jeho cíli a získají doporučení tří členů.

Musím být členem?

Ne - pokud se chci účastnit i podílet na akcích, které sdružení pořádá, či jim napomáhá. 
Ano, jestliže již pořádáte nebo chcete pořádat nějakou aktivitu v Oldřichově a chcete využít ochrany právnické osoby sdružení. 
Ano, chcete-li vznášet připomínky k územnímu plánu či se jinak účastnit dalších aktivit souvisejících s rozvojem obce nebo správních řízení. 

Rada sdružení

Jiří Svatuška (předseda)
Zuzana Uhrinová
Jiřina Vávrová
Jiří Antl
Radim Šarapatka