Kronika‎ > ‎

Rok 2018

Rozběháme Oldřichov

Nový rok jsme zahájili akcí "Rozběháme Oldřichov". Připojili jsme se k celorepublikovému novoročnímu běhání. V hojném počtu jsme vyrazili každý svým tempem na tzv. Huškovic okruh a na konci trasy - u Besedy jsme si připili na zdraví a štěstí v novém roce. 

  

Sportbál

Letošní plesovou sezónu v Besedě otevřel netradičně Sportbál. Zatímco přechozích 5 ročníků se konalo v březnu, letos bude 10. března kotlíková zábava Davida Vaniše a jeho přátel. Úvodní hudební set si vzala na starost nová kapela Jakuba Hlobila, o níž pravděpodobně ještě uslyšíme. Druhý set odehrála pražská kapela Byl Pes, která na Sportbále hrála již potřetí a rádi přijedou zas. Pauzy mezi kapelami patřily sportovnímu klání. Ve snožném fotbálku zvítězilo Oldřichovské áčko nad 3 soupeři a to až na nájezdy v posledním pokusu. To i přesto, že konec hráli v oslabení. V curlingu zvítězil tým rozhodčích a dokonce i v této soutěži padla žlutá karta za podvádění. Guláš oldřichovských řezníků se snědl do dna a byl mohutně chválen. Pochval se dočkal i vegeláš fanynky Terky. Ruch v kiosku u Růžičků ustal okolo 2 hodiny ranní.

  
  

Souznění v O.Háju

Folkový a trampský festival se konal 10. března na sále Besedy. Vystoupily skupiny Janberi, Ajeto, Větrno, Michal Šnajdr, Naopak, Terrakota a Vltavín. Skvělá nálada a spousta muziky přilákala velké množství návštěvníků. Jamovalo se do nedělního rána. 

  
  

Ukliďme svět, ukliďme Oldřichov

Sešli jsme se v hojném počtu u obecního úřadu. Rozdělili jsme se na několik skupin - jedna vyrazila korytem potoka Jeřice a pročesávala prostor mezi Jeřicí a cyklostezkou. Cestou jsme narazili na skládku, kde byly nejrůznější domácí spotřebiče a spousta železného šrotu. Jeden nalezený lívanečník a bábovková forma ještě rozhodně poslouží! V Jeřici jsme nacházeli nepořádek ještě od povodní, včetně plechových vrat. Další skupina vyrazila podél hlavní silnice a vysbírala odpadky z pangejtů. Třetí skupina se vydala směrem na Filipku, kde v lese našla i kusy auta. Se svozem nasbíraného odpadu pomáhal pan Horák s vozíkem. Připravené pytle na cyklostezce sesbíral pan Práč. Počasí nám přálo, takže nevadilo, že občas někdo "zahučel" do potoka. Velká účast, spousta posbíraných odpadků a dobrý pocit účastníků - akce se velmi vydařila. Příští rok rozhodně budeme pokračovat. Děkujeme všem účastníkům!!!

 
 
 
 


9. června - Dětský den - počasí nás i letos vypeklo, ale zatímco loni se v silném dešti jakžtakž dalo soutěžit, tak letos v průtrži mračen a v kroupách opravdu ne. Akci jsme museli bohužel předčasně ukončit. Dětský den jsme spoluorganizovali s ostatními spolky ve vsi. 

 
 
 
 

21. července Radim Šarapatka spoluorganizoval tradiční nohejbal na trávě.

 
 

1. září proběhl čtvrtý ročník Oldřichovského hudebního festivalu. I přes nepříznivé počasí jsme se parádně bavili.

 
 
 
 

14. září se pod viaduktem na Vodním družstvu uskutečnil "tajný" koncert Ivy Bittové. Krásné setkání s divou ženou při svíčkách. 

 
 
 
 

Comments